upd_0000_via_Durini23359
upd_0002_via_Durini23120
upd_0004_MUC_3-1
upd_0001_via_Durini23321
upd_0011_2014_UG2A_softtouch
upd_0007_bulthaup 15
upd_0009_b3_F13_501_100-1
upd_0006_bulthaup_b3_5548_web
upd_0003_project
upd_0013_2014_EG1B_preparation_element
upd_0012_2014_UG1A_shutter_unit
upd_0008_bulthaup 3
upd_0005_MONOBLOC
upd_0010_b2_015_M03_052
<< 01/14 >>


הצצה ראשונה לעבר העתיד של עיצוב המטבחים בבולטהאופ

חברת בולטהאופ אפשרה בתערוכת העיצוב, שהתקיימה במילאנו בחודש אפריל, הצצה ראשונה לעתיד של עיצובי המטבחים, המתייחס לעולם המשתנה בו אנו חיים היום.
הגלובליזציה והמדיה הדיגיטאלית, שנכנסת כמעט לכל תחום בחיינו, משפיעות על האופן בו אנו חיים ומשנות את ציפיותינו משטחי המחייה שלנו. בד בבד אנו, כאינדיבידואל, משתוקקים לאותנטיות, ייחודיות, הגשמה עצמית וחוויות רגשיות. "עקרונות הייצור המאסיבי של העידן התעשייתי כבר אינם מספיקים. אנחנו מחפשים כיום לא רק תפקוד מושלם אלא גם הנאה רגשית" מסביר מנכ"ל בולטהאופ העולמית, מארק א. אקהרט. "המטבחים בעידן הנוכחי מבקשים מבנים ומערכות חדשים וגמישים המותאמים לצרכים אינדיווידואליים".

סופם של עקרונות דוגמאטיים בעיצוב המטבח
מערכת בולטהאופ b3 הקלאסית התפתחה בתגובה לעולם הדינאמי בו אנחנו חיים. מבקרי תערוכת הרהיטים במילאנו, יכלו לחזות לראשונה במערכת מסתגלת וניתנת להתאמה, אשר מתפתחת באופן אורגני בהתאם לצרכי המשתמש. "רעיון זה משקף התחלה חדשה של הקו עליו הכרזנו בשנת 2011", מסביר מנכ"ל בולטהאופ העולמית, מארק א. אקהרט. "התשוקה והמחויבות - הערכים שחיזקו את בולטהאופ לאורך כל דרכה, מובילים אותנו באופן טבעי לעקרון יצירת השילוב בין חלל ותפקוד". זה הכוח המניע אותנו כחברה: להמציא מחדש את החלל ולבחון בכל פעם בחינה יצירתית ועמוקה של רעיונות שישרתו את צרכיהם המשתנים של אנשים. בולטהאופ נשארת נאמנה לשורשיה היצירתיים, אשר ניתן למצוא בהם עקבות של מסורת הבאוהאוס ומודרניזציה קלאסית. עקרון ה"צורה יוצרת פונקציה" בשילוב עם השקפותיה הפילוסופיים של בולטהאופ מתקדם כאן צעד אחד קדימה. לפונקציה, לשיטתה של בולטהאופ, אין ערך מוטבע בזכות עצמו. האנשים, שהפונקציה משרתת, הם החשובים. וכטבעו של האדם, משתנים גם הצרכים שלהם ורצונותיהם במשך הזמן, כי גם סגנון החיים משתנה.

האופציה הגמישה – האפשרות לצמוח

העיקרון החדש של מערכת בולטהאופ b3 מבוסס על מנסרות פונקציונאליות – מבנים גיאומטריים אשר יוצרים סדר אסתטי ופונקציונאלי. למבנים מראה אישי לצד הגשמה של תפקיד פונקציונאלי בעזרת המגירות והיחידות הנשלפות ובעתיד - גם על הקירות מעל משטחי העבודה. ביסודות הגמישים, הניתנים להזזה, משתמשים על מנת להחזיק, לארגן  ולספק תמיכה בהתנהלות במטבח בכל רגע נתון. זה יוצר קולאז'ים של סגנון חיים אינדיבידואלי: מבחר של עשבים ותבלינים, אוספים מיוחדים של כלי כסף, איים שנועדו להציג פריטים מאוחסנים ועוד. בעתיד ניתן יהיה לנצל את הקירות שמעל משטחי העבודה ולאחסן בהם כלי מטבח מגוונים. לצד שיקולים מעשיים ושיקולי אסתטיקה וסגנון, יהיה אפשרי לעצב מחדש את מערכת בולטהאופ b3 בהתאם למבוקש. כל אחד יוכל להגדיר את הפונקציות להן הוא זקוק. החלל ייווצר בהתאם לסגנון ולטעם האישי.

אנשים כ"במאים"

כל הפרטים, המיועדים לקיר הפונקציונאלי, יוכלו להתכוונן ולהתמקם בקלות ולא רק בצורה מאוזנת אלא גם בצורה אנכית. הארגונומיות של מערכת אופקית זו נוחה יותר מעיצובים אנכיים. המגירות והיחידות הנשלפות שלה יוצרים בפעם הראשונה חופש לעצב, לבנות ולמלא חלל מטעמים אישיים וצרכים ייחודיים. הפאנלים המודולאריים והמעודנים של בולטהאופ מאפשרים עיצובים שונים וגמישים, המשלבים אזורים פונקציונאליים גלויים, כמשטחים חלקים, מבריקים ומלוטשים.

האנשים הופכים להיות "במאים", כחלק בלתי נפרד מעקרון הפונקציונאליות האינטואיטיבית, ומתאימים את התפאורה של המטבחים שלהם, את רעיונותיהם וצרכיהם. הם יכולים לערוך שינויים לפי רצונם, ללא הגבלה, ולרכוש פריטים ופונקציות נוספים בהתאם לצורכיהם. המטבח כבר לא יהיה תפור לפי דרישות אינדיבידואליות ראשוניות. זה יהיה מטבח אשר ניתן להתאמה בכל רגע נתון, משתנה באופן תמידי בהתאם לשינויים של האנשים שחיים בו. הצמיחה האורגנית מבוססת על איכותם של החומרים, הייצור מדויק, האוניברסאליות והגמישות של מטבחי בולטהאופ, אשר באופן מושלם מותאמים לכל סגנון חיים, לכל תרבות ומסורת קולינארית.


המגירה החדשה והמערכת הנשלפת
המגירה החדשה והמערכת הנשלפת החדשה של מערכת בולטהאופ b3 הינם שפת העיצוב הייחודית של בולטהאופ ותשובתה השקולה לרצון הגובר של הצרכנים המתוחכמים לחופש בחירה אישי, אינדיבידואליות תכנונית ומראה ייחודי ברור ומובהק. זו מערכת של אלמנטים המותאמים זה לזה, אשר יוצרים יחדיו סטנדרטים חדשים בצורה, בחומר, בהתאמה מדויקת, בגימור ובפונקציונאליות אינטליגנטית. תכונתם הרב צדדי מאפשר משחק צורני ופונקציונאלי גמיש ביותר. לדוגמא: ניתן להתקינן גם מתחת למשטח הבישול ולאפשר בכך למשתמש גמישות רבה יותר כאשר מדובר באחסון. העיצוב הנצחי פותח אינסוף אפשרויות כאשר מדובר בהתאמה אישית של חלל המטבח למשתמש. חומרים איכותיים וייצור מדויק מבטיחים את חסונה ויציבותה. המערך הסופי של המטבח יחד עם מערכת ההתאמה הפנימית החדשה של מערכת בולטהאופ  b3יוצרים הזדמנויות של מימדים חדשים של חושניות בתחום עיצובי המטבח.

 

ניתן לבחור בין חמישה חומרים:

פלדה

גרסה זו אינה זקוקה לחיבורים נראים. הפלדה מעניקה מראה בלעדי ומיוחד, מיוצרת על ידי דרישות קפדניות ומציעה גימור נקי ללא תפרים. בנוסף לכך, משטח הפלדה הבסיסי של בולטהאופ מצופה ציפוי אבקתי מיוחד והינו חזק יותר וחסין מאשר לוח קונבנציונאלי חלקיקי.

אלומיניום

האלומיניום מזוהה עם יישומים תעשייתיים ומצוי בשימוש רב בבנייה קלה. לאלומיניום צבע בהיר ומגע קטיפתי אשר מתאים כמעט לכל סביבה.

פלדת אל חלד

למגירת פלדת האל חלד המפוסלת של בולטהאופ יחד עם המערכת הנשלפת יש מגע של יוקרה, המושך בעיקר את עיני החסידים הנלהבים של החומר האצילי והמראה של המונובלוק המושלם של בולטהאופ. כאשר חומר זה משולב עם החומרים המגוונים של מערכת ההתאמה הפנימית ניתן ליצור מראה פנימי קוטבי, חם וקר.

עץ מוצק

מגירת העץ של בולטהאופ ומערכת היחידה הנשלפת בעץ אלון או אגוז, בעזרת השימוש העדין בחיבורים הייחודיים, משקפת את המסירות של בולטהאופ לאמנות. העץ הנבחר בקפידה מקרין תחושה של חום והינו בעל איכות מגע נפלאה.